okulary

Musisz nosić okulary? Poznaj plusy soczewek kontaktowych

Czym są soczewki progresywne
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nie każdemu jest do twarzy w okularach. Wielu ludzi uważa to za najgorszą krzywdę i chociaż nie widzą dobrze, to za nic w świecie nie założą szkieł. Może to być źródłem zagrożenia, kiedy zechcą np. wsiąść do samochodu, aby pojechać do pracy.

Jak dopasować odpowiednie szkła kontaktowe?

oko
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ponad 50% populacji świata potrzebuje korekcji optycznej wzroku. Szkła kontaktowe corazto częściej zastępują binokle ze względu na mnogie udogodnienia, które gwarantują, a także ze względu na coraz lepszą technologię wytwórczości i materiałów, z których są produkowane.

Na co zwracać uwagę w czasie doboru soczewek? Co jest niezbędne, aby dobrać najlepsze soczewki?

soczewki
Source: www.optyk-trejnowski.pl
Jakiego typu najlepiej wybrać soczewki, ażeby pasowały nam jak najlepiej? Raczej najbardziej warte polecenia są soczewki tak zwanej systematycznej wymiany. Tak naprawdę bowiem, im częściej są wymieniane, tym bardziej bezpieczne dla oczu. Na powierzchni każdej z soczewek mogą osadzać się bowiem cząsteczki białka, bakterie a także lipidy, jakie są zawarte w łzach. Co ciekawe, nawet po ich dodatkowym oraz dość częstym oczyszczaniu mogą one stanowić najbardziej istotne źródło określonych zakażeń.

Nowy wygląd na wiosnę dzięki soczewkom kontaktowym!

dziewczyna
Author: Drew Imagery
Source: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy o zabiegu laserowym na oczy, bądź też nie zawsze po prostu odpowiada nam noszenie okularów korekcyjnych, należy przemyśleć sprawę soczewek. Zalety płynące z takiego rozwiązania są ogromne, ale także bardzo przyziemne. Pamiętajmy, iż szkła kontaktowe to wyjątkowa możliwość na tymczasową zmianę image'u.

Pages