alkohol

Na co może liczyć osoba uzależniona zapisując się na terapię do ośrodka leczenia uzależnień?

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Jeśli ktoś nie chce przyznać się przed sobą samym, że jest osobą uzależnioną potrzebuje pomocy. Ucieczka w alkohol oraz narkotyki bardzo często okazuje się złudna. Do nałogu mogłyby doprowadzić nie tylko substancje psychoaktywne, lecz również czynności powodujące, że uwalniają się w naszym organizmie tzw. hormony szczęścia.

Czy wiemy w jaki sposób działać, kiedy okazuje się być u nas chora trzustka?

lekarz
Author: El Alvi
Source: http://www.flickr.com
O organizm potrzeba zawsze troszczyć się, myśląc o każdej jego części, bo jedynie wówczas mamy możliwość funkcjonować w najwyższym zdrowiu. Z tego powodu właśnie tak istotne jest to, by pamiętać o profilaktycznych badaniach, które wskażą nam pierwsze błędy.

Ośrodki leczenia uzależnień - jedyne miejsca, w których da się przezwyciężyć nałóg

Adwokat
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Nie można ukryć, że ilość przystępnych w dzisiejszych czasach używek jest tak wysoka, że łatwo o zajście w nałóg. Granica pomiędzy przejściową rozrywką a kompletnym uzależnieniem jest niezmiernie cienka i nie trudno ją naruszyć.

Jak powinniśmy popijać leki, aby nie narobić sobie kłopotów? Czego unikać?

Suplementy
Author: Infrogmation of New Orleans
Source: http://www.flickr.com
Tabletki, kapsułki, pastylki – któż z nas ich nie bierze? Okazuje się, że sposób, w jaki dawkujemy sobie lekarstwa ma duże znaczenie. Najkorzystniejsza dla nas jest po prostu woda i to nią popijamy łykane leki. Czym w takim razie nie powinno się popijać leków?