Żywienie w sporcie

Sezon coraz chłodniejszy, to moment gdy nachodzą nas regularnie rozmaite grypy jak i również inne infekcje

Bądź zdrową egoistką
Author: Future PR
Source: Future PR
Wielu lekarzy tak naprawdę mówi, żeby na samym początku dbać o swoją odporność, dzięki czemu będzie można uniknąć wielu przypadłości chorobowych. Niektórzy sądzą, iż wystarczy się tylko zaszczepić, a wszystko niewątpliwie pójdzie zgodnie z zamiarem.

Leki bez recepty które warto mieć w swojej apteczce

lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Zanim przystąpimy do gromadzenia najpotrzebniejszych lekarstw, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem winno znaleźć się miejsce na witaminę C, termometr, plastry oraz środki do dezynfekcji, tj. woda utleniona lub spray do dezynfekowania skóry. To podstawa. Później dobierzmy lekarstwa na konkretną przypadłość. Przeziębienie, grypa, gorączka, niedomagania ze strony żołądka, boleści różnego pochodzenia. Kiedy mamy malutkie dzieci, które jak wiemy, chorują dużo częściej niż dorośli, preparaty zapobiegawcze będą niezbędne.

Najlepszy psycholog w Katowicach.

gabinet psychologiczny
Source: flickr.com
Definicja psychoterapii pochodzi od greckiego słowa „psyche”-czyli dusza i „therapein”- czyli leczyć, oznacza więc leczenie duszy. Zaliczają się do niej rozmaite oddziaływania o charakterze psychologicznym, które zmierzają do polepszenia samopoczucia pacjenta. Spoiwem tych oddziaływań jest kontakt między pacjentem a terapeutą, który stanowi podstawowy środek leczenia.

Olej stworzony z kokosa, olej z lnu

Olej lniany
Author: Garyy Knight
Source: https://www.flickr.com
Len sławny jest ze swych zalet już od czasów zamierzchłych. Aktualnie olej z nasion lnu wyciskany na zimno, stosowany jest do celów medycznych, kosmetycznych, kulinarnych. Natomiast wyciskany na gorąco, posiada przeznaczenie fachowe do wyrobów farb, lakierów, pigmentów, kitu i kalafonii artystycznych.

Czy jesień jest rzeczywiście tak smutna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia i nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to pora roku, która dużej liczbie osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najgorsi pesymiści twierdzą, iż kojarzy się ona z umieraniem. Tymczasem jest to aura pogodowa jak każda inna, która nadchodzi cyklicznie i niesie ze sobą negatywy i pozytywy.

Jaką metodą zdrowo gotować?

ugotowane na parze
Author: Phil Gradwell
Source: http://www.flickr.com
Bardzo modne I popularne jest obecnie zdrowe odżywianie. Ważne jest, aby jeść pięć posiłków dziennie, niemniej jednak w niezbyt dużych ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego żywienia jest śniadanie. Nasz organizm powinien otrzymać wystarczająco dużo energii, aby mógł pokonać trudy codziennego życia. Również codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów wody i to przede wszystkim tej bez gazu. Bardzo ważnymi składnikami zdrowej diety są owoce i warzywa. Od nich na pewno nie przytyjemy a dostarcza one do naszego organizmu dużą dawkę witamin. Największy wybór owoców i warzyw jest w sezonie wiosenno-letnim, wtedy też są najtańsze. Owszem można te produkty kupić w poza tym sezonem owocowo-warzywnym, ale te sezonowe są najbardziej wartościowe i najświeższe.

Jakie propozycje leków spotykają się z pozytywnym przyjęciem?

opakowanie tabletek
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Na rynku odnaleźć możemy ogromną gamę propozycji w zakresie leków oraz leczenia. Szeroko definiowana branża rozbudowuje się wciąż, natomiast producenci z całej Europy wciąż wprowadzają najnowsze rozwiązania z zakresu lekarstw z górnej półki. Nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne medykamenty dostępne są w aptekach na terenie całej Polski, więc recepty realizować można w wielu punktach. Spełnianie wysokich standardów w zakresie wytwarzania leków to nasz priorytet.

Pages